БУДИНОК КОТТЕДЖ

Розробляючи проекти будинків, ми тісно співпрацюємо з нашими клієнтами, адже зазвичай будинок є відображенням характеру його власника. Нам подобається працювати з людьми, які вірять у свою ідею! Ми робимо все, щоб вона стала здійсненною. Ми створюємо індивідуальні проекти будинків. Проекти, які ідеально підходять своїм господарям!

Найсучасніші технології дозволяють перенести Вас у віртуальну копію Вашого будинку та гуляти по дому та території як у комп'ютерній грі. Тож наші клієнти починають жити у своїх будинках ще на етапі проектування!


ПРОЕКТУВАННЯ

Проект будинку починається з аналізу земельної ділянки та прилеглої території, ми виявляємо його сильні сторони, переваги та можливості. Важливим є як його рельєф, так і його орієнтація по сонцю.

Так ми зможемо адаптувати архітектурну ідею та розробити найкращий архітектурний проект для конкретної локації.

Дуже часто ми намагаємося планувати будинок таким чином, щоб кухня-їдальня була орієнтована на схід. Коли п'єш ранкову каву на світанку, вітальня звернена на південь, оскільки більшу частину часу ми проводимо у світлій вітальні, і спальні на захід, де проводимо захід сонця.

Зазвичай ми поділяємо проект будинку на дві частини або два етапи: перша архітектурна затверджена та друга вже детальна робоча розробка документації на всі конструкції та на виконання будівельно-монтажних робіт.


ПЕРШИЙ ЕТАП (Перша частина). "Архітектурна концепція або Ескізний Проект".

Мета: Розробка та узгодження архітектурного рішення та вигляду Вашої будівлі та території. По закінченню цього етапу Ви чітко розумітимете в якому будинку житимете і знатимете про нього буквально все!

Спершу ми аналізуємо ділянку та визначаємо зони під будинок, під'їзди, басейн, лазню, зони барбекю та інші тех. споруди та споруди які необхідні.

На первинних ескізах народжується планування будинку і визначається його форма, стиль та основна ідейна складова.

Далі переходимо до комплексного проектування ділянки – цей розділ ми називаємо Ген.план (виконується та оформляється згідно з ДБН стадія П). Продумуємо зонування, ландшафт, зони відпочинку, доріжки, огорожі, підсвічування. Буквально все, що буде у Вас на ділянці. Так ми створюємо єдиний архітектурний проект всього комплексу, де все взаємопов'язане та лаконічно взаємодоповнює одне одного.

Паралельно виконуємо проектування поверхових планів будинку з урахуванням товщин стін, вентканалів та димоходів (як диктують норми), відводимо зони під інженерні комунікації та акумулюючі ємності (згідно з ефективністю систем опалення та клімату). Далі розробляємо поздовжній та поперечний розріз із зазначенням попереднього перерізу фундаменту та конструктивних «пирогів» перекриттів та покриттів, фасади всіх сторін із проставленням висотних позначок.

Поетапно узгоджуючи архітектурні рішення, результатом роботи першого етапу – є 3d модель та візуалізація, генеральний план ділянки, поверхові плани, план покрівлі, розрізи/фасади, ТЕП (техніко-економічні показники) , зведені відомості основних будівельних матеріалів В окремих випадках ми виконуємо відео анімацію проекту.

Примітка:

1. На першому етапі Замовник також отримує BIM* 3d модель у хмарному доступі, що дозволяє йому переглядати модель у себе на комп'ютері без встановлення будь-яких програм під час всього етапу розробки проекту. Також модель доступна на смартфоні та планшеті.

2. Цей проект підлягає узгодженню в ДАБК.

3. На підставі позитивного узгодження цієї стадії проекту, Замовник отримує Декларацію Д1 на початок будівельних робіт (декларація безстрокова);

* (BIM - Building Information Modeling (американська система будівельного проектування, інформаційне моделювання будівлі);


ДРУГИЙ ЕТАП (Друга частина). "Робоча Документація або Робочий Проект"

Мета: Розробка та розрахунок будівельного конструктиву, всіх технічних рішень та моментів, в результаті чого з'явиться можливість порахувати кошторис проекту та мати все необхідне для його повної реалізації .

Другий етап проектування виконується на підставі першої затвердженої частини проекту та об'ємно-планувального рішення всього об'єкта.

Зазвичай Робочий Проект поділяється на розділи та видається на будівельний майданчик окремим альбомом для кожної групи фахівців та монтажників:

1. Альбом КЖ (Конструкції залізобетонні). Цей розділ включає проектування фундаментів, перекриттів, балок, колон (в окремих випадках, за погодженням, сходів і сходових маршів). Завдання даного розділу КЖ - показати всі опалубні конструкції та вироби будівлі, їх детальне армування, підрахунок специфікацій відомості витрати сталі та обсягів бетону за типами та марками.

2. Альбом КМ, КМД (конструкції металеві). Цей розділ включає проектування сталевих конструкцій у повній деталізації з усіма сполучними вузлами, включаючи відомості та специфікацію матеріалів.

3. Альбом КД (конструкції дерев'яні). В основному цей розділ виконується для проектів зі скатними дахами. В даний розділ входить проектування кроквяної системи покрівлі, з усіма вузлами та конструкціями з урахуванням розрахункового проектного навантаження на покрівлю. (включаючи навантаження від покрівельного «пирога», включаючи вагу черепиці та покрівельних елементів.)

Це три основні будівельні проектні альбоми, що відповідають у комплексі за всю несучу здатність будівлі. Під час розробки цих розділів враховуються поточні законодавчі норми ДБН, включаючи ДБН «Навантаження та впливи», «Будівництво у сейсмічних районах України».


Після погодження конструктивних розділів проекту, переходимо до розробки інженерних систем. Кожна інженерна дисципліна також видається на будмайданчик окремими альбомами:

1. Альбом ВК (Водопровід та каналізація). В даний розділ входить проектування господарсько-питного водопроводу (включаючи трасування та розрахунок діаметрів), побутової та зливової каналізації (включаючи прочищення/ревізії, КНС, фанові клапани). Важливою складовою цього розділу є відомість специфікації кількості труб, відводів, трійників та інших фітингів. (BIM модель в автоматичному режимі підраховує та формує точну кількість усіх матеріалів без похибки на «людський фактор»).

2. Альбом ОВіК (Опалення, вентиляція та кондиціювання). Цей розділ включає комплексне проектування системи опалення, включаючи внутрішньопідлогові конвектори, радіатори та теплі підлоги, детальні плани з трасуванням трубопроводу (включаючи гідравлічний розрахунок) з розташуванням усіх вузлів гребінок та розподільчих шаф.

Система кондиціювання (або клімату) за погодженням із замовником може бути як прихованого типу, так і звичайного настінного. Для прихованого типу розробляються детальні плани зі схемою прокладання повітроводів, дренажні магістралі, обладнання канальних блоків, дифузорів та вузлів ревізії для обслуговування.

Система вентиляції, за погодженням із Замовником, може бути спрощена - тільки витяжна для закритих приміщень та санвузлів, так і комплексна повноцінна - система припливно-витяжної вентиляції для всієї будівлі з рекуперацією (системою енергоефективності з підігрівом свіжого повітря).

3. Альбом ТП (Тепловий пункт або топкова). У цьому розділі опрацьовується основне та допоміжне джерело опалення будівлі на основі газового, твердопаливного, електрокотла або теплового насоса (включаючи опрацювання всіх запірних елементів, фітингів, редукторів).

4. Альбом НВК (Зовнішні мережі). Цей розділ опрацьовується на території ділянки. До нього входить опрацювання прокладання магістралей побутової та зливової каналізації з усіма стикувальними колодязями. Система водовідведення та дренажу у внутрішні водостічні лотки (важливо для того, щоб вода не текла по вимощенню та не створювала бруд на примиканні доріжки та трави, а також не підмивала під фундамент).

5. Альбом ЕОМ (Електричні мережі). У цей розділ входить проектування силових та слаботочних мереж. Виконуються розрахунки навантажень від затвердженого (узгодженого) обладнання, виконується лінійна схема підключень та зведені відомості специфікації.


Технології та матеріали

Дотримуючись традицій класичного домобудівництва ми вважаємо за краще будувати будинки із залізобетонного каркасу та стін із червоної цегли. Так ми створюємо довговічні будинки з природним мікрокліматом, у яких прохолодно влітку та тепло взимку.

Але якщо клієнт має перевагу до певної технології або матеріалу будівництва, для нас немає жодних обмежень!

Ми інтегруємо технічні властивості вибраних матеріалів та створюємо проекти будь-якої складності.

Так у нашому портфоліо є будинки з соломи та глини, дерева, газобетону, різного каменю, з різними типами фундаменту та оздоблення.